dimecres, 26 d’abril de 2023

Ple del Consell d'Infants


N'Andrés i na Júlia, en representació dels alumnes de 6è de primària de la nostra escola, han presentat al Consell d'Infants la proposta del centre perquè es posin a Inca papereres amb separació de residus. La iniciativa ha estat ben rebuda per la resta de consellers.

Després de finalitzar la presentació, els alumnes de 6è han passat el relleu als consellers de 5è que representaran la nostra escola el curs vinent: n'Alma i en Mohamed.

Des del CC Beata Francinaina Cirer estam molt contents de la participació dels nostres alumnes en aquest esdeveniment perquè és una oportunitat excel·lent per a ells de fer sentir les seves veus i contribuir al benestar del nostre entorn. Esperam que aquesta proposta sigui un primer pas per a fomentar la consciència ecològica i la cura del planeta en la nostra ciutat.

Podeu veure la presentació sencera a YouTube.


Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada