dimarts, 24 d’abril del 2018

Sant Jordi, llibres i roses


Un any més, hem celebrat la diada de Sant Jordi. És una festa molt especial perquè els llibres esdevenen protagonistes. S'han realitzat diverses activitats. Per exemple, els alumnes de la classe de la Xina, de 4 anys, han confeccionat unes roses precioses. A la classe de 2n de primària, en canvi, han fet un drac i un punt de llibre amb una rosa minimalista i els alumnes de 5è, una lectura al carrer sobre la igualtat de gènere.

Després, el decapvespre, ha tengut lloc al claustre de Sant Domingo la tradicional entrega de diplomes per als guanyadors i participants del Concurs de Redacció i Glosat Premi Ciutat d'Inca. La guanyadora de la nostra escola ha estat n'Sveta Khaustova, de 6è de primària. Així mateix, s'ha donat a conèixer la guanyadora del Concurs de Punts de Llibre, que ha estat na Lucía Jiménez, de 4t de primària. Enhorabona a totes dues per aquests premis!


Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada