dimecres, 24 de novembre del 2021

Separam per a reciclar


La nostra escola participa des de l'any 2006 en el Programa de Centres Ecoambientals, una iniciativa molt interessant impulsada per la Conselleria de Medi Ambient i la Conselleria d'Educació i Cultura per a promoure l'educació ambiental en la vida dels centres educatius de les Illes Balears.

Cada any dissenyam i planificam algunes activitats, com la que han fet recentment els alumnes de 1r, 2n i 3r de primària. Per a aprendre a separar bé els residus i promoure el reciclatge, han jugat a una adaptació del joc twister. Els infants escoltaven noms de residus i havien de posar peus i mans damunt el color del contenidor corresponent. S'ho han passat d'allò més bé mentre aprenien un caramull.
Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada