divendres, 1 d’abril de 2022

Jocs tradicionals


Els alumnes de 6è de primària treballam en una nova activitat del projecte eTwinning 𝗟𝗲𝗮𝗿𝗻𝗶𝗻𝗴 𝘁𝗵𝗿𝗼𝘂𝗴𝗵 𝗰𝘂𝗹𝘁𝘂𝗿𝗲: 𝗛𝗮𝗻𝗱 𝗶𝗻 𝗵𝗮𝗻𝗱. En grups, hem fet una recerca sobre jocs tradicionals i després hem elaborat una presentació que hem compartit amb els nostres socis.
1 comentari:

  1. The report will account for Covid19 as a key market contributor. The enlargement of the construction industry in the united states is anticipated to contribute to the growth of the market. Census Bureau, development spending in the united states elevated by three.7% in 2018 reaching USD 1,293.9 billion. In the construction industry, sheet metal is used in numerous Tent Heaters purposes including roofing, ductwork, rain gutters, and industrial shades.

    ResponElimina