divendres, 21 d’abril del 2023

Concurs de Redacció i Glosat Premi Ciutat d'Inca 2023


Ahir se celebrà al claustre de Sant Domingo la cerimònia d'entrega dels premis del Concurs de Redacció i Glosat Premi Ciutat d'Inca. Amb aquest acte es donà el sus a les activitats culturals per a commemorar la Festa del Llibre.

En aquest concurs participen alumnes de 5è i 6è de primària de totes les escoles d'Inca. Enguany hem estat representats pels següents alumnes: Andrés, Aron, Aura, Júlia, Khadija, Nadia, Rafa i Rosa.

Després de molta d'espera i nervis s'anuncià el nom del guanyador de la nostra escola: n'Andrés. Fou una gran alegria per a tots nosaltres, i l'orgull d'haver estat representats per un alumne tan talentós inundà el claustre.

El Concurs de Redacció i Glosat Premi Ciutat d'Inca és una gran oportunitat per als alumnes per a mostrar les seves habilitats en la llengua catalana i la seva creativitat. Estam encantats que la nostra escola participi en aquesta activitat.

Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada